Liečba vlasových ochorení

Vlasy, „koruna krásy“, slová známe už od nepamäti. Tento idol sa prelína naprieč vekmi mnohými kultúrami. Pre niekoho však môže byť udržiavanie vlasov „vo forme“ nočnou morou. Na našej klinike sa zaoberáme aj vlasovými ochoreniami, ktorým sa dá z časti úspešne pomôcť.

 

 

Životný cyklus vlasov

Poďme od základov…Kvalitu vlasov dedíme podľa rodičov. Už počas vnútromaternicového vývoja v 9. embryonálnom týždni tehotenstva sa zakladajú na našej hlave vlasové folikuly, laicky chápané aj ako korienky alebo vlasové cibuľky. U mnohých detí ihneď po narodení môžeme vidieť prvé jemné vlásky. Často tieto jemné vlásky kompletne vypadajú, ale napriek tomu narastú o krátky čas nové, pevnejšie vlasy.

Počas prvého pol roka života rastú vlasy synchrónne, čo znamená že všetky vlasy sú rovnako dlhé a rastú približne rovnakou rýchlosťou. Po tomto období je rast asynchrónny, vlasy rastú rôzne rýchlo, jeden vypadne, iný rastie ešte niekoľko rokov.

Môžno povedať, že každý vlas má svoju časovú os, tj. prechádza troma rastovými fázami. V prvej fáze vlas rastie približne 0,35 mm za deň, je pevne spojený s korienkom, sám nevypadáva, možno ho vytiahnuť iba mechanicky, ťahom, pričom je pociťovaná bolestivosť. Táto fáza trvá niekoľko rokov.

Nasleduje druhá fáza v trvaní niekoľkých dní. Pre vlas znamená prechodný čas, zastavuje sa rast vlasu, v skratke povedané, zoslabuje sa spojenie s korienkom. Vlas plynule prechádza do tretej pokojovej fázy, kedy sám vypadáva alebo je možné ho bezbolestne vytiahnuť.

 

Ako udržať vlasy tam, kde sú?…Výživa vlasu ako základný pilier.

Vlas je ukotvený vo vlasovej cibuľke a každá cibuľka má svoje vlastné krvné zásobenie. Ak ste si práve teraz predstavili hustú cievnu spleť v pokožke našej hlavy, tak mate úplnú pravdu. Týmito cievkami sa dostáva k našim vlasom krv plná živín. Ako príklad si môžeme porovnať kvety, ktoré dlhšie vydržia vo váze čerstvé, ak im doprajeme zmes minerálov a živín. I naše vlasy vydržia živšie, ak majú dostatok živín. Živiny získavame z potravy a taktiež ich môžeme dodávať priamo ku korienkom a cievkam vlasovou mezoterapiou a doplnkovou vlasovou kozmetikou.

Osud vlasu a jeho životnosť závisí najmä od dĺžky prvej vlasovej fázy. Je to aktívny čas, kedy vlas rastie a k svojmu rastu potrebuje stavebné kamene. Jeho dĺžka je ovplyvnená geneticky, gény sú však ovplyvnené takzvanými “ trigger factors”, teda spúšťačmi. V tomto prípade ide o to, ako sa o vlasy staráme, akú im dávame výživu, či sa vyskytujú dlhšie stresové obdobia, hormonálne dysbalancie a iné. Moderná genetika sa zaoberá “spúšťacími faktormi” činnosti jednotlivých génov, ako aj ich vypínaním.

Zlepšiť štruktúru vlasov alebo znížiť ich vypadávanie môžeme i medicínsky. Existuje tu priama úmernosť závislosti na dodávke živín a raste vlasov. Potrebné je znížiť aj stresové faktory. Zo stravy vlas potrebuje najmä adekvátny príjem vitamínov, minerálov, stopových prvkov, mastných kyselín a aminokyselín. Mali by sme mať na pamäti, že starostlivosť o vlasy je komplexný proces a pozostáva zo starostlivosti „z vnútra“ ako aj zo starostlivosti „z vonku“.

 

Ako sa komplexne starať o vaše vlasy?

Jednou z najmodernejších a najnovších metód zlepšovania kvality vlasov je vlasová mezoterapia a terapia plazmou.

Na našej klinike ošetrujeme klientov, ktorým v rámci tejto metódy aplikujeme prípravky, ktoré obsahujú peptidy, aminokyseliny, vitamíny, minerály, koenzýmy a nukleové kyseliny ako stavebné prvky na výstavbu vlasu. Aplikujú sa priamo ku vlasovým cibuľkám a cievkam, odkiaľ si ich vlas následne čerpá. Takýmto spôsobom vlas prijíma výrazne vyššie množstvo výživných látok. Vlas sa stáva po čase pevnejší, odolnejší, zlepšuje sa jeho štruktúra, redukuje sa vypadávanie vlasov a stimuluje sa tvorba nových vlasov. Nie je potrebné sa obávať, že pri zastavení liečby bude stav horší ako bol pred liečbou, takéto prípady sa nepozorovali. Vlasová mezoterapia pomáha ženám i mužom v každom veku. Ošetrenie trvá 30 minút, pričom najlepší efekt je prítomný v prípade 6 opakovaní v dvojtýždňových intervaloch.

Pri vyšetrení sa zameriavame i na konzultáciu vplyvu stravy na rast vlasov so zameraním na dôležitosť doplnenia esenciálnych zložiek potravy, aby sa pomohlo terapii i „z vnútra“.

 

VIAC Z NÁŠHO BLOGU

Darčekové poukazy
Obdarujte svojich najbližších darčekovou poukážkou v hodnote 20 €, 30 € alebo 50 €. Poukážka je uplatniteľná na všetky služby, ktoré máme v ponuke s možnosťou jej využitia 6 mesiacov po vystavení.
čítať viac
3 kroky k dokonalej pleti
Podľa prieskumov venujeme najviac starostlivosti práve pleti. Investujeme do nej nielen svoj čas, ale aj nemalé finančné prostriedky.
čítať viac

Recept na krásu ?

Unikátne riešenia a špičkové postupy.

Krása

v rukách odborníkov.

Záruka ?

45 rokov skúsenosti.

Kontakt

Potrebujete poradiť?

Neváhajte nás kontaktovať alebo vyplňte nezáväzný formulár a my sa vám ozveme.