Odstránenie bradavice (verucca vulgaris)

Problém vzniká infekciou buniek pokožky tzv. HPV vírusom. Napáda výlučne bunky pokožky, nepreniká do hlbšej vrstvy kože, nešíri sa krvou. Šírenie nastáva rastom pôvodnej bradavice alebo prostredníctvom drobných šupiniek, odpadávajúcich z pôvodnej bradavice. Šupinky obsahujú kožné bunky, naplnené množstvom vírusov.

 

Kryoterapia – aplikácia kryoterapie (tekutý dusík) vyvolá povrchovú omrzlinu a mrazom poškodená povrchová vrstva (pokožka) sa ošúpe alebo sa kompletne oddelí od dermy prostredníctvom pľuzgiera. Spravidla treba zákrok viackrát zopakovať.

 

Ošetrenie CO2 laserom spôsobí, že sa bradavica postupne, vrstva po vrstve, vyparí. Ošetrenie sa vykonáva v lokálnej anestézii. Je to jednorazový zákrok. Opakovanie je potrebné len v ojedinelých prípadoch. Ďalšou možnosťou liečby je odstránenie bradavice pulzným farbivovým laserom DEKA Synchro VasQ, počet opakovaní zákroku je individuálny.

 

30 minút

od 25 €

mierne bolestivé

AKO TO PREBIEHA

1
2
3

Pred

Ideálne prísť, čo najskôr, čím je bradavica menšia, tým je liečba menej náročná a kratšia.

Zákrok

Pri kryoterapii sa tekutý dusík aplikuje na bradavicu vatovou tyčinkou a vyvolá sa tak vznik omrzliny.

Po

Pri ošetrení CO2 laserom ostáva na ošetrenom mieste otvorená rana, ktorá sa pretrie dezinfekčnou masťou Betadine a prelepí.

Logo

V ÚSTAVE LEKÁRSKEJ KOZMETIKY SA O VÁS POSTARÁ ODBORNÝ PERSONÁL, KTORÝ MÁ K DISPOZÍCIÍ ŠPIČKOVÉ CERTIFIKOVANÉ PRÍSTROJE EURÓPSKYCH ŠTANDARDOV

Viac o nás
Section VII

Objednajte sa

Neváhajte nás kontaktovať alebo vyplňte nezáväzný formulár a my sa vám ozveme.