Odstránenie jazvy laserom

Jazva je novovytvorené tkanivo, ktoré vzniklo na mieste trvalého poškodenie tkaniva. Poškodenie tkaniva mohol vyvolať napr. zápal pri akné, môže to byť poranenie, alebo aj chirurgický zakrok.

 

Jazva má vždy inú štruktúru ako okolitá koža, preto sa jazvy veľmi ťažko odstraňujú úplne.

 

Jazvy možno deliť z viacerých hľadísk. Napríklad z časového hľadiska na čerstvé a staršie, z farebného hľadiska na farbu kože, červené, biele (depigmentované) alebo tmavšie (hyperpigmentované).

 

Môžu byť na pohmat tuhé alebo mäkké.

Môžu byť v úrovni kože, pod ňou ale i nad úroveň okolitej kože.

Môžu okolitú kožu sťahovať, deformovať.

 

Najčastejším problémom sú jazvy hypertrofické, rastúce nad úroveň okolitej kože, tuhé, dlhodobo červené. Ak takáto jazva rastie aj za hranice pôvodného poranenia hovoríme o keloidnej jazve.

Špeciálnou kategóriou sú jazvy po akné, ktoré v začiatočných štádiách vývoja môžu byť červené, neskôr blednú alebo pigmentujú. Väčšinou sú pod povrchom kože a podľa ich tvaru ich delíme na tzv. rolling scars (postupne sa zvažujúce), ice pick scars (jazva má tvar otlačku ihlana alebo kužeľa) a box scars (jazva má taký tvar akoby pripomínala otlačok škatule do kože).

 

Problematika jaziev je komplexná.

Veľmi zjednodušene sa dá povedať, že pri bielych jazvách pod úrovňou kože resp. v jej úrovni sa používa frakčný CO2 laser alebo ihličková rádiofrevencia.
Pri červených jazvách nad úrovňou kože sa používa cievny laser.

Pri bielych jazvách nad úrovňou kože sa zarovnáva povrch CO2 laserom. Často sa vyššie uvedené postupy kombinujú a výber toho, ktorého laseru  závisí od farby, vzhĺadu a veku jazvy. Ale platí, že čím skôr sa začne s laserovou liečbou jazvy, tak tým je lepší výsledok.

15 - 30 minút

od 59 €

mierne bolestivé

AKO TO PREBIEHA

1
2
3

Pred

Pleť očistíme a dezinfikujeme.

Zákrok

Veľmi zjednodušene sa dá povedať, že pri bielych jazvách pod úrovńou kože resp. v jej úrovni sa používa frakčný CO2 laser alebo ihličková rádiofrevencia. Pri červených jazvách nad úrovňou kože sa používa cievny laser.  Pri bielych jazvách nad úrov§ou kože sa zarovnáva povrch CO2 laserom.

Po

Podľa typu zvoleného laseru na ošetrovanom mieste vznikne začervenanie, opuch, chrastičky, prípadne modriny, mierny diskomfort v ošetrovanej oblasti. Presnejší opis pozákrokového priebehu je predmetom konzultácie.

Logo

V ÚSTAVE LEKÁRSKEJ KOZMETIKY SA O VÁS POSTARÁ ODBORNÝ PERSONÁL, KTORÝ MÁ K DISPOZÍCIÍ ŠPIČKOVÉ CERTIFIKOVANÉ PRÍSTROJE EURÓPSKYCH ŠTANDARDOV

Viac o nás
Section VII

Objednajte sa

Neváhajte nás kontaktovať alebo vyplňte nezáväzný formulár a my sa vám ozveme.