Ošetrenie akné laserom, IPL

Problematická mastná pleť, na ktorej sa občas alebo pravidelne objavujú drobné zapálené vyrážky, sa vyskytuje takmer u 80 % populácie v dospievajúcom veku.

 

Akné je zápalové ochorenie mazových žliaz, ktoré sa prejavuje upchaním pórov. K faktorom, ktoré podmieňujú vznik akné, patria:

– zvýšená produkcia mazu
– zápal
– zvýšené množstvo baktérií

 

Ovplyvniť ho môžu aj iné príčiny, ako napr. stres, menštruačný cyklus, mastné kozmetické prípravky.

 

Akné nepostihuje len pleť, ale aj pokožku na hrudníku a chrbáte. Póry sa upchávajú a vytvárajú sa nápadné červené vyrážky s bielou pustulou hore. Zanedbaná liečba a nesprávna domáca starostlivosť môže mať za následok aj niekoľko rokov trvajúce akné s rizikom vzniku jazvičiek, čo značne ovplyvňuje sebadôveru mladého človeka. V letnom období sa stav akné prechodne zlepší, na jeseň a v zime sa stav problematickej pleti obyčajne zhoršuje.

 

Ako liečiť akné ?

Predovšetkým sa treba poradiť a zveriť starostlivosť o pleť do rúk odborníka dermatológa. Odborník pleť zdiagnostikuje, odporučí vhodnú liečbu a poučí vás, ako sa treba o problematickú pleť starať. Vhodne sa zvolí medikamentózna liečba, liečba účinným laserom, kozmetická starostlivosť, prípadne ich vzájomná kombinácia.

 

Neoddeliteľnou súčasťou starostlivosti o aknóznu pleť je jej pravidelné odborné čistenie, vhodná domáca starostlivosť a pravidelná kontrola stavu pleti u ošetrujúceho dermatológa. Vďaka týmto opatreniam sa stav pleti postupne zlepšuje a počas niekoľkých mesiacov sa výskyt akné viditeľne redukuje.

 

Trvanie: 30 min., resp. podľa druhu ošetrenia

 

Výsledný efekt: Viditeľné výrazné zlepšenie problematickej pleti, vzhľad pórov sa zjemní.

 

Odporúčanie: Pravidelné kontroly u ošetrujúceho lekára, vhodná domáca starostlivosť.

30 minút

od 45€

Bezbolestné

AKO TO PREBIEHA

1
2
3

Pred

Pleť sa dezinfikuje, v prípade potreby odlíči.

Zákrok

V závislosti od zákroku.

Po

Viditeľné výrazné zlepšenie problematickej pleti, vzhľad pórov sa zjemní.

Logo

V ÚSTAVE LEKÁRSKEJ KOZMETIKY SA O VÁS POSTARÁ ODBORNÝ PERSONÁL, KTORÝ MÁ K DISPOZÍCIÍ ŠPIČKOVÉ CERTIFIKOVANÉ PRÍSTROJE EURÓPSKYCH ŠTANDARDOV

Viac o nás
Section VII

Objednajte sa

Neváhajte nás kontaktovať alebo vyplňte nezáväzný formulár a my sa vám ozveme.