Laserový mezolift s kyselinou hyalurónovou

Vo všeobecnosti mezolift znamená podkožnú aplikáciu vitamínov, antioxidantov, aminokyselín, kyseliny hyalurónovej a iných, pre stavbu kože dôležitých, látok. Keďže povrchovou vrstvou kože – pokožkou prechádzajú tieto látky v obmedzenom množstve, na dosiahnutie potrebnej koncentrácie v strednej vrstve je nevyhnutné ich injekčné podanie, tj. aplikácia účinných látok prostredníctvom mikrovpichov.

 

Modernejšou metódou je laserový mezolift. Aplikáciou laserového lúča sa vytvárajú tzv. mikrokanáliky do hlbšej vrstvy kože s oveľa väčšou presnosťou. Cez ne sa do kože vstrebávajú aplikované účinné látky: Aminokyseliny sú základnou stavebnou zložkou bielkovín. Kolagénové a elastické vlákna, ktoré dávajú koži pevnosť a pružnosť, sú kožnými bielkovinami, sú teda tvorené aminokyselinami. Antioxidanty chránia kožu pred voľnými kyslíkovými radikálmi vznikajúcimi napríklad pri pobyte na slnku. Voľné kyslíkové radikály sa považujú za jednu z hlavných príčin starnutia pokožky. Antioxidanty ho tak spomaľujú. Koenzýmy a vitamíny urýchľujú procesy obnovy a regenerácie tkanív. Kyselina hyalurónová je jednou zo základných stavebných súčastí strednej vrstvy kože. Je to veľká molekula, silne na seba viažuca vodu a iné stavebné súčasti strednej vrstvy kože.

 

Prednosťou ošetrenia laserom je jeho vyššia presnosť prieniku do stanovenej hĺbky a rýchlosť aplikácie. Laser vytvorí približne deväťdesiat mikrokanálikov za sekundu, čo pri manuálnej alebo pištoľovej aplikácii nie je dosiahnuteľné. Najväčším prínosom laserovej aplikácie je vytvorenie tzv. stimulačnej zóny po obvode mikrokanálika, ktorá stimuluje v nasledujúcom období tvorbu kolagénu. Pri opakovaných zákrokoch stúpa počet týchto stimulujúcich miest v koži.

 

Mezoliftom je možné omladiť pleť na tvári, krku, dekolte a rukách.

 

Trvanie: cca 30 minút

 

Výsledný efekt: Redukcia vrások, odstránenie rozšírených pórov, napnutie ochabnutej kože, úprava jaziev po akné.

 

Odporúčania: Po prvom sedení odporúčame zákrok zopakovať približne o mesiac.

 

30 minút

od 290€

Bezbolestné

AKO TO PREBIEHA

1
2
3

Pred

Tri týždne pred zákrokom nevystavovať pokožku slnečnému žiareniu a soláriu. Odporúča sa prísť bez make-upu, následne na vyčistenú pleť aplikujeme anestetický krém.

Zákrok

Na ošetrovanú lokalitu aplikujeme lúč Co2 lasera, pôsobením ktorého sa na pleti vytvoria tzv. mikrokanáliky a následne aplikujeme roztok s výživými látkami a kyselinou hyalurónovou.

Po

Začervenanie v priebehu 1 - 3 dní, mierny opuch, drobné chrastičky. Mesiac po zákroku je potrebná ochrana pred ultrafialovým žiarením kémom s SPF 50+.

Logo

V ÚSTAVE LEKÁRSKEJ KOZMETIKY SA O VÁS POSTARÁ ODBORNÝ PERSONÁL, KTORÝ MÁ K DISPOZÍCIÍ ŠPIČKOVÉ CERTIFIKOVANÉ PRÍSTROJE EURÓPSKYCH ŠTANDARDOV

Viac o nás
Section VII

Objednajte sa

Neváhajte nás kontaktovať alebo vyplňte nezáväzný formulár a my sa vám ozveme.