Epilácia elektrickou ihlou

Odstránenie nežiaduceho ochlpenia elektrickou ihlou je efektívnou metódou, pri ktorej dochádza k postupnému zničeniu vlasovej cibuľky.

Pri zákroku sa zavádza do každého vlasového folikulu (miesto, odkiaľ vyrastá chĺpok) veľmi tenká ihlička. Exponovaním elektrického prúdu dochádza k elektrokoagulácii, ktorou sa následne vlasová cibuľka ničí. Takto ošetrený chĺpok sa následne bezbolestne vytiahne.

Farba chĺpkov nie je dôležitá. Metóda sa často využíva ako doplnok laserovej epilácie na odstránenie veľmi svetlých a sivých chĺpkov na tvári .

Stav po zákroku: Bezprostredne po zákroku môže na ošetrených miestach dochádzať k začervenaniu kože a opuchu.

Pozákrokovú starostlivosť odporúči dermatologická sestra ÚLK . Nesprávna starostlivosť, nečistoty alebo intenzívne slnečné žiarenie epilovaných miest môže zvýšiť riziko vzniku pigmentových škvŕn a trvalých jazvičiek.

Aby sa predišlo vzniku pigmentácií (škvŕn), odporúčame vyhýbať sa intenzívnemu slnečnému žiareniu.

Výsledný efekt: Trvalé odstránenie chĺpkov, po opakovaných zákrokoch.

Odporúčanie: Každý chĺpok je nutné odstraňovať zvlášť. Preto je pri výraznom ochlpení alebo v prípade väčších plôch potrebných viac opakovaní. Počas série zákrokov sa vlasové chĺpky nesmú vytrhávať ani odstraňovať voskom. Ošetrenie sa vykonáva pri dĺžke chĺpkov od 3 mm vrátane.

Metóda nie je vhodná pre ľudí s kardiostimulátorom a poruchami srdcového rytmu, pretože prístroj pracuje s elektrickým prúdom. Taktiež pri kožných ochoreniach v mieste epilácie, resp. poškodení kože.

5 minút

od 24 €

mierne bolestivé

AKO TO PREBIEHA

1
2
3

Pred

Chĺpky je potrebné mať vyrastené min. na 3 mm a viac.

Zákrok

Do každého vlasového folikulu sa zavedie mimoriadne tenká ihlička a exponovaním elektrického prúdu dochádza k elektrokoagulácií, ktorou sa následne vlasová cibuľka zničí, chĺpok sa následne bezbolestne vytiahne.

Po

Na ošetrenom mieste môže dôjsť k dočasnému začervenaniu kože a miernemu opuchu, hojenie prebieha formou drobných chrastičiek. Po vyhojení chrastičiek sa odporúča vyhýbať slnečnému žiareniu.

Logo

V ÚSTAVE LEKÁRSKEJ KOZMETIKY SA O VÁS POSTARÁ ODBORNÝ PERSONÁL, KTORÝ MÁ K DISPOZÍCIÍ ŠPIČKOVÉ CERTIFIKOVANÉ PRÍSTROJE EURÓPSKYCH ŠTANDARDOV

Viac o nás
Section VII

Objednajte sa

Neváhajte nás kontaktovať alebo vyplňte nezáväzný formulár a my sa vám ozveme.